Rhinen i flammer – fyrverkeri festival

0
Pris
FromKR 12,950
Pris
FromKR 12,950
17. september 2025
Rom 1 :
Rom 1 :
* Venligst fyll ut alle påkrevde felter før du går videre

Fortsett bestilling

Lagre i ønskelisten

Adding item to wishlist requires an account

343
Availability : 17.-23. september
Hønefoss
Rhindalen
Max People : 30
Bli med Askeladden på fyrverkerifestivalen Rhinen i flammer

Det som startet for lenge siden, er fortsatt like populært.

Siden 1977 har det tradisjonelle fyrverkeri «Rhein in Flammen» blitt besøkt av millioner av besøkende fra hele verden. Rhinen i flammer arrangeres i fem forskjellige byer hvert år, og vi skal være med på den som finner sted i St. Goarshausen.  Vi skal bo tre netter i Rüdesheim, et av Tysklands flotteste områder, og regionen Rheingau. Rheingau står på UNESCO’s liste og er kjent for sine gamle slott, godt bevarte ruiner og selvfølgelig viner i verdensklasse.

Når slottene og borgene i regionen er fargerikt opplyst og når skipene ankrer opp i Rhinen, da er det klart for «Rhein in Flammen», fullspekket med fyrverkeri.

Avreise

Hønefoss og Oslo

Prisen inkluderer

  • Behagelig turbuss med sjåfør
  • Båtreisen med Color Line i innvendig dobbellugar inkl. frokost og middag t/r
  • 4 netter i dobbeltrom inkl. frokost
  • 5 middager, hvorav to av de på Color Line
  • Båttur på Rhinen
  • Omvisning med smaksprøver på Asbach Uralt Brandy

Tillegg

  • Tillegg for enkeltrom og lugar kr 2100
Turprogram

Dag 1Onsdag 17. september

Avreise fra Hønefoss kl. 11.30 til Oslo hvor vi sjekker inn på Color Line som har avgang kl. 14.00. Vi spiser middagsbuffet om bord.

Dag 2Torsdag 18. september

Avreise kl. 09.30 til Rhindalen og Carat Hotel Rüdesheim. Lunsj underveis i Allertal Autobahnrast for egen regning. Middag på hotellet.

Dag 3Fredag 19. september

Vi tilbringer dagen i Rhindalen, starter med en båttur fra Rüdesheim til St. Goarshausen, buss til Niederwald Denkmal, stolheis til sentrum (ikke inkl.) besøk på Asbach Uralt Brandy hvor vi får en omvisning med smaksprøver . Tilbake på hotellet kl. 18.00. Middag på hotellet.

Dag 4Lørdag 20. september

Vi reiser på formiddagen til en vinkjeller, lunsj på egen hånd. Så går turen med buss til St. Goarshausen hvor det er stor fest med fyrverkeri og gatemusikk hele ettermiddagen. Kl. 21.00 starter fyrverkeriet og båtene på Rhinen setter seg i bevegelse. Tilbake på hotellet kl. 24.00.

Dag 5Søndag 21. september

Etter en sen frokost setter vi oss i bussen og kjører via Koblenz og Køln til Bremen. Sjekker inn på hotell. Middag på Restaurant Ratskeller.

Dag 6Mandag 22. september

Etter frokost blir det litt tid til å gå i byen for de som ønsker det, avreise hotellet kl. 10.00. Vi kjører mot Kiel og går om bord i Color Line som har avgang kl. 14.00. Buffetmiddag om bord.

Dag 7Tirsdag 23. september

Ankomst Oslo kl. 10.00 og turen går tilbake til Hønefoss.

Kart

Bilder

Fortsett bestilling