TradFest er en feiring av irsk identitet gjennom musikk. Hver januar vises det beste av de etablerte og nye musikalske talentene på en festival som er forankret i de historiske omgivelsene til Temple Bar, Dublins kulturelle kvartal- som oser av atmosfære!
Over 50 konserter med livemusikk finner sted i noen av de beste pubene i Temple Bar, samt viktige historiske landemerker i Dublin.
En unik begivenhet uten like – TradFest er det beste stedet å oppleve live irsk musikk i januar!
På turen kan du få med deg Jameson`s whiskey destillery, Guinness bryggeri, Vikingmuseet Dublinia og Trinity College med Book of Kells.
Hønefoss
Avreise med buss fra Norderhov kl.14.45, Hønefoss Sentrum stopp kl.15.00. Vi stopper også på Jevnaker og Roa. Gjester fra Oslo og andre steder møter direkte på Gardermoen.
Avgang med Norwegian kl.17.30.
Etter ankomst går turen til vårt hotell Temple Bar som ligger i hjertet av Dublin.
Vi anbefaler å kjøpe billett på Sightseeng-bussen. Hopp på og hopp av på Guinness bryggeri, Vikingmuseet Dublinia, Jamesson`s Whiskey destillery eller Trinity College med det kjente Book of Kells.
På kvelden er det flere alternative konserter du kan gå på.
Dagen fri til egen disposisjon. Utforsk byen og nyt atmosfæren under den livlige TradFesten. Flere konserter å velge i på kvelden.
Frokost og god tid til en siste utforskning av Dublin. Vi reiser fra hotellet kl 13.30 for å rekke Norwegians fly kl.16.15.
Ankomst Gardermoen kl.19.25 og retur med Askeladden til Hønefoss for de som ønsker det. Gjester fra Oslo og andre steder ordner seg selv.